W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rusza „Droga z klasą" - program szkoleń dla nauczycieli w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego

28.09.2020

Brak znajomości przepisów ruchu drogowego jest jedną z głównych przyczyn niebezpiecznych zdarzeń i wypadków na polskich drogach. Wychodząc naprzeciw tym problemom, działający przy Ministerstwie Infrastruktury Sekretariat Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rozpoczął realizację cyklu szkoleń dla nauczycieli w zakresie edukacji dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Rusza „Droga z klasą" - program szkoleń dla nauczycieli w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego

Projekt „Ogólnopolskie szkolenia dla nauczycieli w zakresie edukacji dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa ruchu drogowego” polega na zorganizowaniu i przeprowadzeniu szkoleń dla nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych w zakresie edukacji dzieci i młodzieży w obszarze BRD. Głównym celem jest wyposażenie nauczycieli w niezbędną wiedzę i narzędzia do prowadzenia lekcji z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego na każdym etapie nauki, od nauczania przedszkolnego, poprzez szkołę podstawową, aż do szkoły ponadpodstawowej. Szkolenia mają również podnieść  kwalifikacje nauczycieli, uzupełnić ich wiedzę oraz udoskonalić umiejętności zawodowe na temat prowadzenia zajęć z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

- Wychowanie komunikacyjne dzieci i młodzieży jest jednym z elementów systemu działań profilaktycznych na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Należy dążyć do ukształtowania w uczniach pożądanych postaw oraz do wyposażenia ich w umiejętności potrzebne w życiu codziennym. Szkolenia dla nauczycieli pozwolą na wsparcie systemu edukacji, dzięki czemu uczniowie zyskają wiedzę o zagrożeniach w ruchu drogowym oraz jak bezpiecznie w nim uczestniczyć.  Nowe narzędzie będzie z pewnością niezmiernie pomocne i chętnie wykorzystywane przez kadrę nauczycielską – powiedział minister infrastruktury, przewodniczący Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Andrzej Adamczyk.


Uruchomiona została platforma e-learningowa Droga z klasą, która dostępna jest pod adresem https://drogazklasa.pl/ - zawiera ona materiały oraz informacje potrzebne do efektywnego przeprowadzenia zajęć lekcyjnych z zakresu ruchu drogowego. Platforma będzie dostępna dla użytkowników do końca 2023 roku. Uczestnicy projektu będą mieli również możliwość wzięcia udziału w szkoleniu stacjonarnym w jednym z szesnastu miast wojewódzkich. Szkolenie obejmować będzie tematy związane z platformą e-learningową, zasadami jej funkcjonowania oraz zawartą w niej tematyką. Zarejestrować się na szkolenia stacjonarne można za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.akademiamddp.pl/droga-z-klasa lub pod adresem www.tinyurl.com/drogazklasa. Szkolenia stacjonarne odbywać się będą od października do listopada 2020 roku.

Projekt „Ogólnopolskie szkolenia dla nauczycieli w zakresie edukacji dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa ruchu drogowego” jest współfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Jego wartość to 3 mln 96 tys zł, a dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej sięga 85%.

{"register":{"columns":[]}}