W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

S7 od Czosnowa do Płońska jest już w realizacji

01.10.2020

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała 1 października 2020 r. umowę na zaprojektowanie i budowę ostatniego z trzech odcinków drogi ekspresowej S7 między Płońskiem a Czosnowem, prawie 13-kilometrowego odcinka S7 Siedlin – Załuski. Dzięki temu cały fragment tej trasy, od podwarszawskiego Czosnowa aż do Napierek w województwie warmińsko-mazurskim, jest już w realizacji lub użytkowaniu.

Umowa na realizację drogi ekspresowej #S7 Siedlin-Załuski podpisana!
- Dotrzymujemy słowa i uzupełniamy sieć dróg ekspresowych w całej Polsce. Naszym celem jest stworzenie spójnej siatki dróg szybkiego ruchu obejmującej wszystkie regiony naszego kraju. Podpisana dziś umowa przybliża nas do powstania wygodnego i bezpiecznego połączenia drogowego Gdańska z Warszawą – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

 

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm, którego liderem jest Aldesa Construcciones Polska. Na realizację umowy o wartości 692,5 mln zł przewidziano 45 miesięcy od daty jej zawarcia. Najpóźniej po upływie 10 miesięcy po zawarciu umowy wykonawca musi złożyć wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest wiosną 2025 r.

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa prawie 13 km drogi ekspresowej S7 o przekroju dwujezdniowym, z trzema pasami ruchu w każdym kierunku, która powstanie w miejscu obecnej drogi krajowej nr 7. Wykonawca zdecyduje, czy główna  trasa będzie miała nawierzchnię betonową, czy bitumiczną.

W ramach zadania wybudowane zostaną dwa węzły drogowe: Poczernin i Przyborowice. Ponadto powstaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Prace przy budowie drogi ekspresowej S7 Płońsk - Czosnów będą prowadzone przy zachowaniu ruchu na trasie. Wykonawca inwestycji w pierwszej kolejności wybuduje lokalny układ drogowy, mający umożliwić prowadzenie ruchu. Podczas robót pomiędzy Siedlinem a Załuskami kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Realizacja S7 na Mazowszu

Już za niewiele ponad rok mają zakończyć się prace na trzech z czterech odcinków S7 między Płońskiem a granicą województw warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Pełne, ponad 270-kilomertrowe połączenie Trójmiasta z użytkowaną dziś obwodnicą Płońska przewidziane jest w 2022 r. Dzięki podpisanej umowie na odcinek między Siedlinem a Załuskami kierowcy pojadą ekspresowym połączeniem z Gdańska aż podwarszawskiego Czosnowa w pierwszej połowie 2025 r.
 
Z kolei już w 2022 r. oddane do ruchu zostaną fragmenty S7 od Warszawy do Grójca. Powstanie wówczas bezpośrednie połączenie stolicy z województwem małopolskim.
 
Więcej informacji o inwestycji na stronie GDDKiA.

{"register":{"columns":[]}}