W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wiceminister Andrzej Bittel Pełnomocnikiem Rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu

12.06.2019

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wręczył wiceministrowi Andrzejowi Bittelowi nominację na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Pełnomocnika Rządu do spraw przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu.

Minister A. Adamczyk wręczył nominację A. Bittelowi na stanowisko sekretarza stanu i Pełnomocnika Rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu w Ministerstwie Infrastruktury

Andrzej Bittel został powołany na stanowisko sekretarza stanu, Pełnomocnika Rządu do spraw przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu  4 czerwca 2019 r. przez Premiera Mateusza Morawieckiego, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia Pełnomocnika Rządu do spraw przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu (Dz.U. poz. 1037).

Do zadań Pełnomocnika należy m.in.: monitorowanie i analizowanie sposobu realizacji zadań określonych w ustawie o publicznym transporcie zbiorowym oraz inicjatyw Rady Ministrów w tym zakresie, koordynowanie prac dotyczących zwiększenia dostępności i poprawy jakości usług przewozowych, a także poprawy jakości infrastruktury kolejowej i drogowej. Pełnomocnik będzie mógł przygotowywać propozycję zmian legislacyjnych oraz zmian w rządowych dokumentach strategicznych, koniecznych do przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu.