W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Ćwiczenia na wodzie

17.02.2021

Zdjęcie przedstawia strażaków płynących łódką po rzecze. Strażacy ubrani są w czerwone skafandry oraz czerwone kaski. W łódce znajduje się czterech strażaków. Pierwszy z nich ma wiosło.

17.02.2021r. strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze oraz strażacy-nurkowie ze specjalistycznej grupy ratownictwa wodno-nurkowego przeprowadzili ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego – na rzekach szybko płynących. Ćwiczenia odbyły się w ramach realizacji planu doskonalenia zawodowego strażaków PSP.

 

Ponadto, w związku ze wzrostem stanu wód w rzekach związanych z roztopami ostrzegamy przed wchodzeniem na lód przy rzekach oraz zbiornikach stojących (stawy, żwirownię i inne). Lód w tym okresie jest kruchy i bardzo łamliwy.

 

Każdego roku, odnotowuje się wiele utonięć w okresie zimowym właśnie na skutek takiego nierozważnego postępowania‼ Wpadniecie do wody  grozi skrajnym wychłodzeniem i utonięciem.

 

Opracowanie: sekc. Kamil Zięba, zdjęcia: asp. sztab. Jerzy Burda, sekc. Kamil Zięba

Zdjęcia (4)