W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Pożar budynku mieszkalnego w Staniszowie

11.02.2021

Zdjęcie przedstawia strażaka wchodzącego po drabinie na balkon palącego się budynku. Na zdjęciu widoczny dym i para unosząca się z nad dachem obiektu.

W dniu 11.02.2021 r. o godz. 8:31 stanowisko kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Jeleniej Górze zostało poinformowane o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Staniszów.

Na miejsce zdarzenia zostali zadysponowani strażacy z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych nr 1 i 2 KM PSP w Jeleniej Górze oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Podgórzyna i Sosnówki. Na miejsce akcji wezwano także służby współdziałające: policja i pogotowie energetyczne.

Pożar był w pełni rozwinięty. Ogniem objęte były dwa pomieszczenia na parterze budynku, taras, fragment elewacji, poddasze użytkowe oraz konstrukcja dachu. Wszyscy mieszkańcy opuścili dom przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Właściciel obiektu poinformował strażaków, że w części domu objętej pożarem znajduje się pies.

Działania strażaków polegały na przeszukaniu domu w celu odnalezienia zwierzęcia, ograniczeniu rozprzestrzeniania się ognia oraz jego ugaszeniu. Strażacy odnaleźli psa oraz udzielili mu pomocy m. in. podając tlen. Na szczęście obyło się bez obrażeń i pies mógł wrócić do właściciela.

Po ugaszeniu pożaru  przystąpiono do prac rozbiórkowych, uszkodzonego w wyniku oddziaływania termicznego, fragmentu pokrycia dachu. Działania zakończono o godz. 11:05.

W akcji udział brało 7 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz 3 zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych. Łącznie w działania zaangażowanych było 27 strażaków.

Przyczyna pożaru będzie ustalana przez biegłego sądowego z zakresu pożarnictwa oraz policję.

Opracowanie: mł. kpt. Adrian Michalski, mł. bryg. Dubiel Piotr, zdjęcia: 24.jgora.pl, mł. bryg. Michał Jeremenko, asp. Maciej Kalinowski

Zdjęcia (6)