W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Pożar na terenie zakładu

21.11.2020

zdjęcie wykonane z drona przedstawiające widok z góry na palący się skład makulatury. Po lewej stronie zdjęcia widoczne dwa samochody ratowniczo gaśnicze z których rozwinięte są linie wężowe

21 listopada 2020r. o godzinie 18:29 pracownicy zakładu produkcyjnego w Tychach przy ul. Katowickiej poinformowali KM PSP W Tychach o pożarze składowiska makulatury na  terenie zakładu. Przedmiotowe składowisko miało powierzchnię 1500 m2, a pożarem objęta była jego część o powierzchni 180 m2 i kubaturze 1080 m3. Paliła się makulatura sprasowana w belach  o objętości około 1m3 każda i wykorzystywana jako surowiec do produkcji w zakładzie. Składowisko miało formę zewnętrznego pola magazynowego stanowiącego wydzieloną strefą pożarową od pozostałych obiektów budowlanych na terenie zakładu. W działania gaśnicze udział brały łącznie 23 zastępy gaśnicze jednostek ochrony przeciwpożarowej, w tym 16 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz 7 Ochotniczych Straży Pożarnych. Z uwagi na charakter składowiska oraz konieczność wykonania dostępu do płonącej części składowiska, a następnie systematycznego  przelewania całej masy makulatury objętej pożarem działania gaśnicze  trwały łącznie prawie 19 godzin, a w ich trakcie zużyto 815 m3 wody. Straty popożarowe oszacowano na kwotę 150 tyś. złotych natomiast wartość mienia uratowanego dzięki sprawnie prowadzonym działaniom gaśniczym oszacowano na wartość 330 tyś złotych. Ostatecznie działania gaśnicze zakończono o godzinie 13:50 w dniu 22 listopada. 2020r.

W trakcie pożaru nie wystąpiło zagrożenie dla osób postronnych które powodowałoby konieczność ich ewakuacji. Prowadzone działania gaśnicze w ochronie spowodowały, że nie wystąpiło  również zagrożenia dla obiektów sąsiadujących ze składowiskiem.

Zdjęcia (3)