W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Strażacy rozprowadzają ulotki informacyjne na temat profilaktyki oraz szczepień przeciwko COVID-19

22.03.2021

Dystrybucja ulotek przez OSP

W ramach Narodowego Programu Szczepień do komend miejskich i powiatowych PSP województwa śląskiego dostarczono 550 tysięcy ulotek propagujących wiedzę na temat profilaktyki oraz szczepień przeciw COVID-19, które przekazano do samorządów i jednostek ochotniczych straży pożarnych. Druhny i druhowie rozpoczęli kolportowanie ulotek do mieszkańców małych miejscowości i wsi województwa. Materiały mają przede wszystkim trafić do mieszkańców wykluczonych cyfrowo, którzy nie korzystają z zasobów internetu, często są samotni lub nie radzą sobie z informacją z innych źródeł.

W ramach tej akcji druhny i druhowie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w powiecie bieruńsko – lędzińskim  przeprowadzili kolportaż  5987 ulotek, na których znalazły się m.in. informacje o tym, jak zapisać się na szczepienie oraz  numery telefonów do gminnych koordynatorów szczepień.

Przypominamy również, że w ramach Narodowego Programu Szczepień strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień przeciw COVID-19 osobom, które nie mają możliwości dotarcia we własnym zakresie. Przedsięwzięcie prowadzone jest we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego.

Zdjęcia (4)