W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

113 pojazdów dla Straży Granicznej

13.05.2019

Do Straży Granicznej trafiło 113 aut o łącznej wartości prawie 14,5 mln złotych. W poniedziałek (13 maja br.) Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA w siedzibie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej przekazał samochody funkcjonariuszom.

Wiceminister Jarosław Zieliński przemawiający w Białymstoku.

Auta osobowe i mikrobusy trafiły do wszystkich oddziałów SG w Polsce oraz dwóch ośrodków szkolenia. Pojazdy zostały zakupione m.in. z „Programu Modernizacji Policji, SG, PSP i SOP w latach 2017-2020”.

Samochody wykorzystywane będą między innymi do zadań związanych z ochroną granicy państwowej, przemieszczaniem pododdziałów odwodowych i specjalnych Straży Granicznej. Nowe auta zagwarantują bezpieczne, szybkie oraz skuteczne działania funkcjonariuszy tej formacji.

To już kolejne auta zakupione dla Straży Granicznej. Wcześniej do służby trafiły 23 tzw. PJN-Y. Pojazdy tego typu wyposażone są w nowoczesne kamery termowizyjne, kamery światła dziennego oraz dalmierze laserowe. Służą do ochrony wschodniej granicy kraju, będącej jednocześnie granicą zewnętrzną Unii Europejskiej.

Zdjęcia (4)