W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Błażej Poboży nowym podsekretarzem stanu w MSWiA

04.09.2019

Błażej Poboży został nowym podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Akt powołania, podpisany przez premiera Mateusza Morawieckiego, wręczył dziś (4 września br.) minister Mariusz Kamiński.

Powołanie Błażeja Pobożego

Błażej Poboży jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie nauki o polityce. Zajmuje się najnowszą historią polityczną Polski i Europy. Od kilkunastu lat związany z Instytutem Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Dwukrotnie wyróżniany w konkursie na najlepszego wykładowcę Uniwersytetu Warszawskiego. Członek Rady Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych. Od czerwca 2016 do listopada 2018 roku zastępca burmistrza dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy odpowiedzialny m.in. za promocję i komunikację społeczną oraz oświatę. Od 2018 roku radny m. st. Warszawy. Wiceprzewodniczący i rzecznik klubu Prawo i Sprawiedliwość w Radzie Warszawy. W 2018 roku odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

W MSWiA wiceminister Błażej Poboży będzie nadzorował Departament Analiz i Polityki Migracyjnej, Departament Funduszy Europejskich oraz Departament Komunikacji Społecznej.