W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczyli ochronę radiologiczną

08.11.2019

8 listopada br. blisko 100 ekspertów reprezentujących kilkadziesiąt instytucji: ministerstwa, wojewodów, służby, agencje, inspektoraty i uczelnie uczestniczyło w ćwiczeniach z zakresu ochrony radiologicznej i zarządzania kryzysowego.

Cwiczenia DOLiZK

Podczas ćwiczenia „PROMIEŃ - 2019”, które odbyło się w MSWiA, szczególną uwagę zwrócono na współpracę służb podległych MSWiA z organami administracji rządowej, służbami oraz Siłami Zbrojnymi RP. Rozmawiano m.in. o procedurach pozyskiwania informacji o zagrożeniach i ich obiegu w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej. 

Organizatorami ćwiczenia były: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Państwowa Agencja Atomistyki. W ćwiczeniach wzięły udział m.in.: Ministerstwo Obrony Narodowej, Centralny Ośrodek Analizy Skażeń, Komenda Główna Policji, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego i Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.