W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Działania służb i wojewody dolnośląskiego ws. EuroWeek

15.12.2018

W związku z doniesieniami dotyczącymi zajęć dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Fundację EuroWeek, szef MSWiA Joachim Brudziński polecił wojewodzie dolnośląskiemu podjęcie działań zmierzających do wyjaśnienia tej bulwersującej sprawy. Na polecenie ministra, sprawą zajmuje się także gen. insp. Jarosław Szymczyk, komendant główny Policji.

Teczka MSWiA leżąca na drewnianej powierzchni

Szef MSWiA na bieżąco otrzymuje informacje dotyczące ustaleń w sprawie warsztatów EuroWeek od wojewody Pawła Hreniaka i komendanta głównego Policji. Wojewoda już w piątek rozmawiał na ten temat także z wojewódzkim komendantem Policji we Wrocławiu. Policja zabezpieczyła materiał dowodowy znajdujący się w siedzibie fundacji w Bystrzycy Kłodzkiej i ośrodkach zamiejscowych. 

Dziś (15 grudnia br.) wojewoda Paweł Hreniak spotkał się zarówno z wojewódzkim komendantem Policji we Wrocławiu, jak i z wicekuratorem oświaty. Policja i kuratorium mają na bieżąco przekazywać informacje o wynikach prowadzonych działań.

Jeszcze wczoraj (14 grudnia br.) minister Joachim Brudziński rozmawiał na temat zajęć EuroWeek z Anną Zalewską, minister edukacji narodowej. Efektem tych ustaleń było zlecenie przez MEN Dolnośląskiemu Kuratorowi Oświaty przeprowadzenia natychmiastowej kontroli warsztatów organizowanych przez Fundację.