W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ekstradycja Marka F. do Polski

07.06.2019

W piątek (7 czerwca br.) w godzinach popołudniowych Marek F. został sprowadzony do Polski. Trafi do zakładu karnego.

Teczka MSWiA leżąca na drewnianej powierzchni

Marek F. w lutym br. nie stawił się w zakładzie karnym do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo z art. 267 § 3 kk i 267 § 4 kk. 1 marca br. Sąd Okręgowy w Warszawie wydał list gończy za Markiem F.

W związku z posiadaną wiedzą odnośnie miejsca ukrywania się poszukiwanego na terenie Europy, 22 marca br. wystosowano wniosek do Sądu Okręgowego w Warszawie o wszczęcie procedury Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA).

W dniu 28 marca br. Sąd Okręgowy wydał postanowienie o wszczęciu Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA) za poszukiwanym Markiem F. W dniu 5 kwietnia br. polscy policjanci wspólnie z policjantami hiszpańskimi zatrzymali Marka F. w miejscowości Cullera niedaleko Walencji.

Strona polska przesłała Europejski Nakaz Aresztowania (ENA) do strony hiszpańskiej, aby wdrożyć procedurę ekstradycyjną do Polski. W dniu 22 maja br. sąd w Madrycie wydał zgodę na przekazanie poszukiwanego Marka F. stronie polskiej. Jednak Marek F. wniósł apelację do sądu w Madrycie na decyzję o przekazaniu do Polski.

W środę (5 czerwca br.) sąd w Madrycie podjął decyzję o ekstradycji Marka F. do Polski, jednocześnie akceptując przeprowadzenie konwoju w piątek (7 czerwca br.).

Po przejściu odpowiednich procedur związanych z przylotem do Polski, Marek F. zostanie osadzony w zakładzie karnym. Ma do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i 6 miesięcy.