W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kolejny odtworzony posterunek

07.03.2019

Wiceminister Jarosław Zieliński wziął dzisiaj (7 marca br.) udział w uroczystości otwarcia Posterunku Policji w Mielniku (województwo podlaskie).

Minister Jarosław Zieliński wręcza klucze podczas otwarcia posterunku w Mielniku

Dotychczas w Mielniku funkcjonował jedynie Punkt Przyjęć Interesantów, ulokowany w budynku po zlikwidowanym Komisariacie Policji. W 2018 roku budynek został wyremontowany z zamiarem odtworzenia w nim posterunku Policji. Wartość inwestycji to niemal 383 tys. zł, większość to środki gminy Mielnik przekazane na Fundusz Wsparcia Policji.

W swoim wystąpieniu wiceminister Jarosław Zieliński nawiązał do symbolicznego, setnego posterunku Policji w Dubeninkach, który został otwarty dokładnie tydzień temu. Posterunek w Mielniku jest 101. odtworzonym posterunkiem w Polsce, w symbolicznym roku 100-lecia Polskiej Policji.

Wiceminister Jarosław Zieliński podkreślił w Mielniku, że bezpieczeństwo jest priorytetem dla rządu PiS, dlatego MSWiA, realizując Program Modernizacji Służb Mundurowych, także mocno wpiera odtwarzanie posterunków Policji, zamykanych przez poprzedników. Wiceminister zwrócił również uwagę, że odtwarzanie posterunków odbywa się przy bardzo dobrej współpracy z samorządami.

Dzięki otwartemu dziś posterunkowi Policji, mieszkańcy gminy uzyskają możliwość stałego kontaktu z dzielnicowym. Policjanci zyskali z kolei lepsze warunki pracy, dzięki wykonanym pracom remontowym i zakupowi nowego wyposażenia.

Posterunek Policji w Mielniku swoim zasięgiem obejmuje cały obszar gminy Mielnik, w której mieszka ok. 2,7 tys. osób. W tej jednostce Policji będzie pełniło służbę pięciu funkcjonariuszy.

Zdjęcia (3)