W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komenda Główna Policji otrzymała nowy sztandar

26.07.2019

Podczas uroczystości w Belwederze, Komenda Główna Policji otrzymała dziś (26 lipca 2019 r.) nowy sztandar. - Dziękuję za to, że na sztandarze pojawiły się znowu słowa: Bóg, Honor, Ojczyzna. Wracamy do korzeni i tradycji. Wracamy do wartości, na których chcemy budować bezpieczne państwo – powiedziała minister Elżbieta Witek.

Uroczystość z okazji Święta Policji oraz wręczenia sztandaru KGP

Uroczystości odbywające się dziś na dziedzińcu Belwederu stanowiły jeden z elementów obchodów 100-lecia utworzenia Policji Państwowej. - Wszyscy Wam dziękujemy za Wasz trud, za Waszą ciężką, odpowiedzialną i często niebezpieczną służbę. Dziękujemy też pracownikom cywilnym, którzy wspierają Was każdego dnia – powiedziała minister Elżbieta Witek.

Szefowa MSWiA, wspólnie z gen. insp. Jarosławem Szymczykiem, Komendantem Głównym Policji, wręczyła policjantom Medale za Długoletnią Służbę i za Zasługi dla Policji, Odznaki Zasłużony Policjant, a także awanse na wyższe stopnie. Przyznano również medale z okazji 100-lecia utworzenia Policji Państwowej.

- Ta dzisiejsza uroczystość ma jeszcze inny, bardzo symboliczny wymiar. Dziś Komenda Główna otrzymała sztandar. To wielka duma, wielki zaszczyt, bo pod tym sztandarem będziecie stać przy wielu ważnych uroczystościach – powiedziała szefowa MSWiA. Jak dodała, sztandar będzie reprezentował nie tylko Komendę Główną Policji, ale całą ponad 100 tys. formację.

Minister przypomniała, że nowy sztandar jest symbolem oddania, wierności i służby. - Więc trwajcie przy nim, szanujcie go, traktujcie z godnością – zaznaczyła. Podkreśliła, że policyjny mundur ma wzbudzać we wszystkich szacunek do służby. – Ten mundur to reprezentacja polskiego państwa, na którego straży bezpieczeństwa czuwacie każdego dnia – zakończyła.

W uroczystości, oprócz minister Elżbiety Witek, gen. insp. Jarosława Szymczyka i pozostałych członków kierownictwa Policji, wzięli także udział minister Marek Suski oraz wiceministrowie MSWiA – Jarosław Zieliński i Sylwester Tułajew.
 

Zdjęcia (24)