W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komisariat Policji w Rejowcu Fabrycznym otwarty

20.11.2019

Sylwester Tułajew, sekretarz stanu w MSWiA, wziął udział w otwarciu nowej siedziby Komisariatu Policji w Rejowcu Fabrycznym w powiecie chełmskim. To kolejna, po Komisariacie Policji w Wisznicach, taka inwestycja w województwie lubelskim.

Otwarcie Komisariatu Policji w Rejowcu Fabrycznym.

- Państwa poświęcenie i profesjonalizm, które wykazujecie w codziennej służbie, muszą być wspierane przez niezawodny sprzęt oraz niezbędną infrastrukturę. Dopiero synergia tych czynników pozwala na właściwe wypełnianie Państwa misji. To misja godna najwyższego szacunku i docenienia - napisał do rejowieckich funkcjonariuszy Mariusz Kamiński, szef MSWiA, w liście odczytanym przez wiceministra Sylwestra Tułajewa. 

Dzięki inwestycji policjanci z Rejowca Fabrycznego oraz sąsiednich miejscowości będą pełnić służbę w nowoczesnym obiekcie, który zapewnia właściwą obsługę mieszkańców, w tym osób niepełnosprawnych. W ramach przedsięwzięcia wybudowano także garaże dla pojazdów służbowych oraz miejsca parkingowe. Koszt budowy komisariatu wyniósł ponad 3 miliony złotych i w części był sfinansowany z Programu Modernizacji Służb Mundurowych na lata 2017-2020. Lokalizacja jednostki ułatwi dostęp szerszej grupy mieszkańców do policjantów, a mundurowi będą mogli jeszcze skuteczniej realizować swoje obowiązki. W Komisariacie Policji w Rejowcu Fabrycznym pełni służbę 22 policjantów.

Fot. Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie

Zdjęcia (7)