W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Międzynarodowa konferencja Interpolu odbędzie się w Polsce

09.04.2019

47. Europejska Konferencja Regionalna Interpolu odbędzie się w dniach 29 – 31 maja 2019 roku w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym w Katowicach. Dziś (9 kwietnia br.) w Lyonie wiceminister Krzysztof Kozłowski wziął udział w podpisaniu umowy dotyczącej organizacji tego wydarzenia.

Wiceminister Krzysztof Kozłowski wziął udział w podpisaniu umowy dotyczącej organizacji Międzynarodowej konferencji Interpolu, która odbędzie się w Polsce.

Umowa między Rządem RP a Międzynarodową Organizacją Policji Kryminalnej INTERPOL, dotycząca organizacji 47. Europejskiej Konferencji Regionalnej, została podpisana podczas 15. Corocznej Konferencji Szefów Krajowych Biur Interpolu, która odbyła się w Lyonie.

Podczas konferencji wiceminister Krzysztof Kozłowski zwrócił uwagę, że w przeszłości Polska była już gospodarzem tego typu wydarzenia, choć miało to miejsce 23 lata temu. Podpisując umowę wiceszef MSWiA wyraził nadzieję, że konferencja w Polsce będzie kolejnym krokiem na drodze do jeszcze bezpieczniejszej Europy.

Europejska Konferencja Regionalna Interpolu jest corocznym spotkaniem gremium decyzyjnego, ważnym dla państw członkowskich Interpolu regionu europejskiego. Spotkanie to służy m.in. prezentowaniu problemów związanych z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości, proponowaniu konkretnych rozwiązań tych problemów oraz zatwierdzaniu planów i programów wspólnych działań.