W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Minister Elżbieta Witek spotkała się z uczestnikami Letniej Akademii MSWiA

08.07.2019

- To bardzo szczególne ministerstwo, które odpowiada za bezpieczeństwo obywateli. Gratuluję Wam, bo chętnych było bardzo wielu, ale to Wy się zakwalifikowaliście - powiedziała minister Elżbieta Witek, która z wiceministrem Paweł Szefernakerem spotkała się z uczestnikami kolejnej edycji Letniej Akademii MSWiA.

Minister Elżbieta Witek oraz wiceminister Paweł Szefernaker podczas otwarcia trzeciej edycji Letniej Akademii MSWiA.

Program ten to kolejna odsłona płatnych praktyk dla studentów. W tym roku zaplanowane są dwie edycje. Pierwsza potrwa od 8 lipca do 2 sierpnia, a druga od 5 do 30 sierpnia. W procesie rekrutacji wyłanianych jest 20 uczestników. Studenci zakwalifikowani do programu otrzymują stypendium w wysokości 2500 zł brutto.

Uczestnicy Letniej Akademii MSWiA wykonują konkretne zadania w MSWiA przy wsparciu wykwalifikowanego zespołu. Odwiedzą też inne instytucje, m.in.: Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Kancelarię Sejmu, a także jednostki Policji, Państwowej Straży Pożarnej i Straży Granicznej. – Być może okaże się, że macie w sobie pasję do pracy w służbach mundurowych lub administracji państwowej – powiedziała minister Elżbieta Witek. 

Oferta skierowana jest do studentów z całej Polski, przede wszystkim z mniejszych ośrodków akademickich. W stażu mogą wziąć udział studenci bezpieczeństwa wewnętrznego lub narodowego, administracji, prawa, stosunków międzynarodowych, politologii lub kierunków technicznych. Warunkiem jest też posiadanie obywatelstwa polskiego oraz wiek – do 30. roku życia. 

W spotkaniu ze studentami wzięli udział również Urszula Kulisiewicz, dyrektor generalna MSWiA, Paweł Jędrzejewski, dyrektor Biuro Kadr, Szkolenia i Organizacji oraz Maciej Biernat, prezes PWPW, która zapewnia stypendia dla uczestników programu.

Zdjęcia (4)