W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Minister Joachim Brudziński otworzył Ośrodek Kardiologii w szpitalu MSWiA w Łodzi

12.04.2019

Szpital MSWiA w Łodzi będzie mógł jeszcze skuteczniej leczyć pacjentów z problemami kardiologicznymi. W piątek (12 kwietnia br.) minister Joachim Brudziński, a także Joanna Kopcińska, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i jednocześnie przewodnicząca rady społecznej szpitala, otworzyli wyremontowany Ośrodek Kardiologii i Elektrofizjologii łódzkiej placówki.

Minister Joachim Brudziński w szpitalu MSWiA w Łodzi.

W wyniku modernizacji Oddziału Kardiologii powstały Ośrodek Kardiologii i Elektrofizjologii, sala intensywnego nadzoru, a także Ośrodek Rehabilitacji Kardiologicznej. Inwestycja obejmowała remont sal, a także zakup sprzętu i aparatury medycznej. Koszt inwestycji to około 1,5 mln zł, a większość środków pochodziła z dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Minister Joachim Brudziński podziękował całemu personelowi Ośrodka Kardiologii za służbę na rzecz pacjentów. – O jakości świadczonej pomocy medycznej decydują nie pieniądze, ale pełni pasji, oddania i zaangażowania lekarze oraz pielęgniarki – powiedział szef MSWiA.

Dzięki inwestycji łódzki szpital MSWiA będzie mógł jeszcze skuteczniej leczyć m.in. pacjentów z zaburzeniami rytmu serca, przewlekłymi chorobami układu krążenia i po zawałach. Teraz pacjenci po zabiegach monitorowani są na nowoczesnej sali intensywnego nadzoru, a po zakończeniu hospitalizacji dochodzą do siebie w ośrodku rehabilitacji kardiologicznej. Polskie Towarzystwo Kardiologiczne wskazuje, że najlepsze efekty leczenia pacjentów kardiologicznych osiągają ośrodki zapewniające właśnie taką całościową opiekę – począwszy od diagnozy choroby, poprzez jej leczenie i rehabilitację.

Szpital MSWiA w Łodzi od ponad 10 lat osiąga jedne z najlepszych wyników finansowych spośród wszystkich szpitali MSWiA w Polsce. Kilkanaście lat temu placówce groziła jednak likwidacja. Szpital generował corocznie ogromne wielomilionowe straty. Dzięki właściwemu zarządzaniu przez ostatnią dekadę dokonano jednak pełnej modernizacji placówki, wymieniono sprzęt medyczny i przeprowadzono remonty oddziałów, zakładów i  poradni. Szpital był wielokrotnie wyróżniany szeregiem nagród i certyfikatów w uznaniu działalności medycznej, zarządczej, finansowej.

- To, że szpital MSWiA w Łodzi jest na topie szpitali, jeśli chodzi o wyniki finansowe oraz poziom świadczonych usług medycznych, to w dużej mierze zasługa jego dyrektora i znakomitych współpracowników – zaznaczył minister Joachim Brudziński. W ostatni wtorek (9 kwietnia br.) dyrektor łódzkiej placówki dr Robert Starzec odebrał z rąk ministra zdrowia nagrodę Brylantowego Lidera Ochrony Zdrowia. Została ona przyznana za działalność menadżerską, wyprowadzenie szpitala z długów, inwestycje i rozwój placówki. Ocenie podlegały wszystkie aspekty działalności szpitala – medyczne, infrastrukturalne, ekonomiczne, zarządcze i jakościowe.

Zdjęcia (5)