W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Narada z wojewodami u premiera

30.08.2019

- W związku z programami, o których mówili ministrowie zdrowia i infrastruktury, czeka Was dużo ciężkiej i konkretnej pracy. Wiem, że nie zawiedziecie, bo ciężkiej pracy się nie boicie. Ostatnie lata pokazały, że jesteście niezawodni – powiedział minister Mariusz Kamiński, który wraz z Pawłem Szefernakerem, sekretarzem stanu w MSWiA, wzięli udział w spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego z wojewodami.

Odprawa wojewodow

Narada z wojewodami została zorganizowana w piątek (30 sierpnia br.) w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Uczestniczyli w niej także m.in. Łukasz Szumowski, minister zdrowia i Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury. 

- Przedstawiamy dzisiaj dwa programy. Pierwszy to wymiana taboru karetek. 200 ambulansów trafi do województw – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Drugi to program Funduszu Dróg Samorządowych. Jego budżet w latach 2019-2028 ma wynieść 36 mld zł. Pozwoli on na dofinansowanie remontów, budów i modernizacji dróg lokalnych oraz budowę mostów w ciągach dróg samorządowych. - Chcemy, by wszystkie drogi były dobrze ze sobą połączone, żeby przebiegały przez polskie wsie i miasteczka, żeby nie było wykluczenia terytorialnego – podkreślił premier.

Minister Mariusz Kamiński podziękował Zdzisławowi Sipierze, wojewodzie mazowieckiemu, za działania związane z usuwaniem awarii kolektora ściekowego odprowadzającego nieczystości do oczyszczalni ścieków Czajka. - Pierwsza cześć akcji nie jest jeszcze zakończona. Musimy nad tą sytuacja zapanować, jako rząd i jego poszczególne agendy – pokreślił szef MSWiA. 

Premier zdecydował, że na Wiśle wojsko zbuduje most pontonowy, na którym ułożony zostanie rurociąg. Zastąpi on zepsuty kolektor ściekowy znajdujący się pod dnem rzeki. - Oprócz ratowania tego co się stało, musi być twarda ocena tej sytuacji. Ruszyło śledztwo prokuratury, policja wykonuje czynności, żeby ustalić jak mogło dojść do tragedii – poinformował minister Mariusz Kamiński. Na tym etapie wykluczone jest świadome działanie. Jednak zapewnił, że jeśli zajdzie taka konieczność, zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec osób winnych tej sytuacji. 

Zdjęcia (5)