W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nowa komenda w Kaliszu

19.09.2019

- Dziś wykonując w tej komendzie obowiązki służbowe pamiętajcie, że reprezentujecie stutysięczną formację, na którą liczą mieszkańcy Kalisza i tego regionu - powiedział wiceminister Sylwester Tułajew, który wziął udział w otwarciu nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Uroczystość otwarcia nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu

Prace budowlane przy nowej siedzibie rozpoczęły się w październiku 2017 roku. Obiekt składa się z trzech budynków o łącznej powierzchni 9,2 tys. metrów kwadratowych.
 
Oprócz standardowych pomieszczeń, funkcjonariusze mają do dyspozycji między innymi sześciostanowiskową strzelnicę oraz salę do ćwiczeń taktyk i technik interwencji. Na terenie jednostki powstała też czterostanowiskowa stacja obsługi pojazdów dla aut z jednostek zlokalizowanych na południu Wielkopolski. Jest też budynek kynologiczny, służący do tresury psów. 

Komenda spełnia wszelkie standardy związane z obsługa osób niepełnosprawnych. Budowa kosztowała 57,3 mln zł. Ponad 46,4 mln zł pochodziło z Programu Modernizacji Służb Mundurowych, a 10 mln zł przekazał samorząd. - Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Panu Prezydentowi i wszystkim radnym za ich decyzję związaną z dofinansowaniem tej inwestycji – powiedział wiceminister Sylwester Tułajew.  

Poprzednia siedziba nie spełniała wymaganych standardów. Zlokalizowana była w oddalonych od siebie budynkach, co utrudniało pracę policjantów. Brakowało też ułatwień dla osób niepełnosprawnych oraz parkingów.

W komendzie służbę pełni 306 policjantów. Jednostce podlegają trzy komisariaty Policji.
 

Zdjęcia (5)