W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nowe karetki dla poliklinik MSWiA

05.02.2019

- Niech te nowoczesne samochody medyczne będą bezpiecznym miejscem Waszej pracy, bo dbając o zdrowie i życie Polaków, musicie pamiętać również o swoim bezpieczeństwie - powiedział minister Joachim Brudziński, który przekazał sześć aut medycznych, w tym trzy karetki transportowe. Pojazdy trafiły do poliklinik Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Siedlcach, Ciechanowie i Radomiu.

Przekazanie_karetek

Zakup możliwy był dzięki dotacji przekazanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Łączna wartość kupionych samochodów to 634 tys. zł. 

Trzy przekazane karetki transportowe wyposażone są m.in. w nosze i krzesełka kardiologiczne. Będą one przeznaczone do transportu chorych do szpitala oraz do przewożenia pacjentów na badania specjalistyczne. Kolejne trzy auta medyczne, będą służyć do dostarczania krwi, wyników badań laboratoryjnych oraz dojazdów do pacjentów. Nowoczesne samochody zwiększą bezpieczeństwo personelu oraz pacjentów poliklinik. Zastąpią wyeksploatowane pojazdy używane w placówkach.  

- To, że pacjenci tak szeroko, tak licznie kierują swoje kroki do szpitali MSWiA, to najlepsza ocena pracy naszych lekarzy, pielęgniarek i pracowników technicznych – powiedział minister Joachim Brudziński. Resort spraw wewnętrznych odpowiadając na potrzeby pacjentów systematycznie wspiera placówki MSWiA. W poniedziałek (4 stycznia)  otwarty został zmodernizowany Zakład Diagnostyki Obrazowej w SP ZOZ MSWiA w Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie. Resort wsparł tę inwestycję kwotą blisko 7 mln zł. Dzięki temu szpital zakupił tomograf komputerowy wraz ze stacjami opisowymi, różne rodzaje aparatów RTG oraz aparatów USG, w tym wielofunkcyjny aparat USG do badań onkologicznych i naczyniowych.

Z kolei w 2018 roku do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA resort na wydatki inwestycyjne przekazał 7,7 mln zł. Środki pozwoliły pokryć między innymi koszty zakupu aparatury monitorującej funkcje życiowe pacjentów leczonych w Klinice Kardiologii Inwazyjnej.

W uroczystości przekazania samochodów wzięli też udział wiceminister Krzysztof Kozłowski, Marcin Maruszewski, dyrektor CSK MSWiA oraz Bogusława Pszczółkowska, kierownik Polikliniki w Siedlcach, Andrzej Bartosiak kierownik Polikliniki w Ciechanowie i Zdzisław Petrykowski, kierownik Polikliniki w Radomiu.

Zdjęcia (6)