W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nowoczesny Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala MSWiA w Katowicach

30.11.2018

Od dziś (30 listopada br.) Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA w Katowicach ma nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. W uroczystym otwarciu wziął udział wiceminister Krzysztof Kozłowski.

Otwarcie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala MSWiA w Katowicach

- Szpital MSWiA w Katowicach jest wyjątkowym miejscem na mapie województwa śląskiego dlatego, że pełni podwójną rolę - związaną z dostępem do powszechnej służby zdrowia, ale również służy policjantom, strażakom, funkcjonariuszom SG i SOP – podkreślił Krzysztof Kozłowski, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Otwarcie nowoczesnego i dobrze wyposażonego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii poprawi jakość leczenia i bezpieczeństwo pacjentów - mieszkańców Katowic oraz okolic. Oddział dysponować będzie sześcioma stanowiskami do intensywnej terapii pozwalającymi na leczenie pacjentów na coraz wyższym poziomie.

MSWiA przekazało dotację w wysokości 1 miliona 134 tysięcy złotych na zakup nowoczesnej aparatury m.in. respiratorów, kardiomonitorów i aparatu RTG. Nowoczesna aparatura będzie wspomagała powrót do zdrowia najciężej chorych pacjentów. Wielu pacjentom z niewydolnością nerek z pewnością pomoże zakup aparatu do leczenia nerkozastępczego. Dzięki nowoczesnej aparaturze, pacjenci w krytycznych sytuacjach zagrożenia życia, będą mogli liczyć na profesjonalną, wysoce specjalistyczną pomoc.