W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nowoczesny sprzęt diagnostyczny dla szpitala MSWiA w Olsztynie

04.02.2019

– Jestem pewien, że otwarcie zmodernizowanego oddziału przyczyni się do jeszcze lepszej opieki nad pacjentami – powiedział Krzysztof Kozłowski, wiceszef MSWiA, podczas uroczystości otwarcia zmodernizowanego Zakładu Diagnostyki Obrazowej w SP ZOZ MSWiA w Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie. MSWiA wsparło tę inwestycję kwotą blisko 7 mln zł.

Minister Krzysztof Kozlowski w Szpitalu w Szczecinie.

Zakład Diagnostyki Obrazowej w SP ZOZ MSWiA w Olsztynie został wyposażony w najnowszej generacji cyfrowy sprzęt diagnostyczny. Dzięki dotacji MSWiA zakupiono tomograf komputerowy wraz ze stacjami opisowymi, różne rodzaje aparatów RTG oraz aparatów USG, w tym wielofunkcyjny aparat USG do badań onkologicznych i naczyniowych.

– Warmińsko-Mazurskie Centrum Onkologii w Olsztynie jest bardzo dobrą placówką służby zdrowia MSWiA. Ten szpital dzięki kierownictwu, ale przede wszystkim pracy personelu lekarskiego, pielęgniarskiego i pomocniczego, stanowi wzór odpowiedniego leczenia i właściwego podejścia do pacjentów – powiedział wiceminister Krzysztof Kozłowski. 

Wiodącą dziedziną SP ZOZ MSWiA w Olsztynie jest onkologia. Pozostała działalność to szeroka oferta usług stacjonarnych, ambulatoryjnych, diagnostycznych, podstawowej opieki zdrowotnej, medycyny pracy, rehabilitacji. Szpital obsługuje również pacjentów w stanach nagłych w ramach 12-łóżkowego Klinicznego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z lądowiskiem dla helikopterów.

Szpital MSWiA w Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie jest jedynym w regionie wysokospecjalistycznym ośrodkiem onkologicznym, realizującym leczenie onkologiczne w kompleksowy sposób, począwszy od diagnostyki, poprzez leczenie, rehabilitację, opiekę psychologiczną i poszpitalną – skupionych w ramach jednej placówki. Zmodernizowany Zakład Diagnostyki Obrazowej również w dużej mierze będzie służył hospitalizowanym pacjentom onkologicznym.

W 2018 roku w szpitalu MSWiA w Olsztynie leczono blisko 40 tys. pacjentów. Łączna kwota dofinansowania działań inwestycyjnych szpitala, przeznaczona przez MSWiA w latach 2017-2018, to blisko 13 mln złotych. - Chciałbym zapewnić, że te środki nie są jedynymi - w 2019 roku będą kolejne – dodał wiceminister Krzysztof Kozłowski.

Zdjęcia (1)