W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nowy Komisariat Policji w Korszach

02.08.2019

Wiceminister Jarosław Zieliński wziął udział w obchodach Święta Policji garnizonu warmińsko-mazurskiego w Kętrzynie oraz otwarciu nowej siedziby Komisariatu Policji w Korszach. Budowę komisariatu sfinansowano ze środków Programu Modernizacji Służb Mundurowych.

Wiceminister Jarosław Zieliński wziął udział w obchodach Święta Policji garnizonu warmińsko-mazurskiego w Kętrzynie oraz otwarciu nowej siedziby Komisariatu Policji w Korszach.

- To ważny dzień dla mieszkańców, władz samorządowych i Policji. Ważny, bo ten obiekt będzie służył nie tylko policjantom, ale i bezpieczeństwu mieszkańców gminy. Nie można oszczędzać na bezpieczeństwie. Policja i inne służby muszą mieć warunki, by dobrze wypełniać swoje zadania - powiedział wiceszef MSWiA otwierając Komisariat Policji w Korszach. Placówka ta podlega Komendzie Powiatowej Policji w Kętrzynie.

Dzięki inwestycji policjanci z gminy Korsze będą pełnić służbę w nowoczesnym obiekcie, który zapewnia właściwą obsługę mieszkańców, w tym osób niepełnosprawnych. W ramach przedsięwzięcia wybudowano także garaże dla pojazdów służbowych oraz miejsca parkingowe. Koszt budowy komisariatu wyniósł ponad 3 mln złotych i był w całości pokryty z Programu Modernizacji Służb Mundurowych na lata 2017 - 2020. W Korszach służy 15 policjantów.

Z okazji Święta Policji wiceminister Jarosław Zieliński złożył życzenia warmińsko-mazurskim policjantom oraz pracownikom cywilnym. Podziękował im za sumienną służbę i pracę. Pogratulował także odznaczonym i mianowanym na wyższe stopnie służbowe.

- Polska jest bezpieczna także dzięki Waszej służbie, dzięki Waszemu zaangażowaniu - powiedział wiceszef MSWiA. – To, że ludzie czują się bezpiecznie i mogą bezpiecznie żyć, to Wasza zasługa. Jestem pełen podziwu dla Waszej postawy – dodał.

Wiceminister Jarosław Zieliński przypomniał także, że ostatnie badania opinii publicznej są niezwykle dobre dla Policji. Aż 89 procent naszych rodaków uważa Polskę za kraj, w którym żyje się bezpiecznie. 98 procent badanych uważa swoją okolicę za bezpieczną, a 75 procent dobrze ocenia pracę Policji.

Zdjęcia (8)