W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Obchody Święta Policji w Legnicy

25.07.2019

W czwartek (25 lipca br.) w Akademii Rycerskiej w Legnicy minister Elżbieta Witek wzięła udział w Święcie Policji. – Mundur, który nosicie, jest wyjątkowy. Jesteście najliczniejszą, ponad stutysięczną grupą, która strzeże porządku i prawa. Robicie to niezwykle profesjonalnie, za co jestem Wam ogromnie wdzięczna – powiedziała szefowa MSWiA do funkcjonariuszy.

Uczestnicy Obchodów Święta Policji w Legnicy

W swoim wystąpieniu minister Elżbieta Witek nawiązała do obchodzonej w tym roku 100. rocznicy utworzenia Policji Państwowej, podkreślając, że jest to moment historyczny. Szefowa MSWiA zwróciła również uwagę na realizowany Program Modernizacji Służb Mundurowych przekazując, że po odpowiednim doposażeniu Policji, nadszedł czas na inwestycję w kapitał ludzki.  – Trzecią edycję Programu Modernizacji chcemy w szczególny sposób poświęcić rozwojowi formacji – chcemy zainwestować w Was. To Wy codziennie narażacie się, to Wy jesteście najbliżej obywateli – powiedziała minister.
 
Podczas uroczystości zostały wręczone medale „Za Długoletnią Służbę”, odznaki „Zasłużony Policjant” oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Medale „Za Długoletnią Służbę”, nadawane przez Prezydenta RP, otrzymało 4 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. Odznakami „Zasłużony Policjant” wyróżniono 7 osób. Mianowanie na wyższy stopień służbowy podczas uroczystości otrzymało 31 policjantów. – Dziś otrzymaliście wyróżnienia, nagrody i awanse. Zapracowaliście na to. Tak, jak zapracowaliście na bardzo wysoką ocenę ze strony społeczeństwa. Aż 75 proc. Polaków dobrze ocenia pracę Policji – powiedziała Elżbieta Witek.
 
Z okazji Święta Policji wręczono również m.in. wyróżnienia NSZZP i Związków Zawodowych Pracowników Policji, wyróżnienia komendanta miejskiego Policji w Legnicy dla pracowników cywilnych oraz wyróżnienia samorządowe dla policjantów.
 
W uroczystości wzięli udział m.in. nadinsp. Dariusz Augustyniak – I zastępca komendanta głównego Policji oraz Kamil Krzysztof Zieliński – wicewojewoda dolnośląski. Wyróżnionym policjantom towarzyszyły rodziny i najbliżsi.

Zdjęcia (11)