W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Obradowała Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego

19.12.2018

Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker wraz z Edmundem Kaczmarkiem, starostą powiatu jędrzejowskiego, reprezentującym Związek Powiatów Polskich, współprzewodniczył grudniowemu posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Posiedzenie KWRiST

Komisja zajmowała się ponad 20 projektami aktów prawnych. Wśród nich był m. in. projekt rozporządzenia Rady Ministrów, przygotowany przez MSWiA, zmieniający rozporządzenie w sprawie ustalenia granic niektórych gmin i miast, nadania niektórym miejscowościom statusu miasta, zmiany nazwy gminy oraz siedzib władz niektórych gmin.

Uzgodniono również projekt Ministerstwa Środowiska o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw oraz pakiet projektów rozporządzeń Ministerstwa Edukacji, w tym w sprawie dofinansowania doskonalenia zawodowego nauczycieli i placówek doskonalenia nauczycieli. Pozytywnie zaopiniowano także projekt rozporządzenia Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać wody powierzchniowe wykorzystywane do zaopatrzenia ludności w wodę przeznaczoną do spożycia oraz projekt rozporządzenia w sprawie środowiskowych domów samopomocy.

Następne posiedzenie komisji odbędzie się 30 stycznia.

Zdjęcia (4)