W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Obradowała Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego

29.05.2019

Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker wraz z Janem Grabkowskim, starostą powiatu poznańskiego, współprzewodniczyli majowemu posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

KWRiST

Na początku posiedzenia wiceminister Paweł Szefernaker złożył samorządowcom życzenia z okazji obchodzonego 27 maja Dnia Samorządu Terytorialnego. Minister Joachim Brudziński podziękował natomiast za dotychczasową współpracę ze stroną samorządową. – Z mojej strony wielkie słowa podziękowania i uznania za to, jak sprawnie i z wzajemnym szacunkiem przebiegała nasza współpraca – powiedział szef MSWiA.

W trakcie posiedzenia Komisja zaopiniowała ponad 20 projektów ustaw i rozporządzeń. Wśród nich był m.in. projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych oraz projekt ustawy o zmianie prawa geodezyjnego i kartograficznego. Na posiedzeniu Komisji wysłuchano także informacji Ministerstwa Energii dotyczącej spotkania resortu z przedstawicielami Komisji Europejskiej w dniu 27 maja 2019 r.

Kolejne posiedzenie komisji planowane jest 26 czerwca br.

Zdjęcia (7)