W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Obradowała Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego

30.10.2019

Wiceminister Paweł Szefernaker wspólnie z Krzysztofem Żukiem, prezydentem Lublina i jednocześnie przedstawicielem Związku Miast Polskich/Unii Metropolii Polskich, współprzewodniczyli październikowemu posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

KWRiST

- Chciałbym podziękować za tę kadencję i życzyć, aby Komisja dalej pracowała w konsensusie - powiedział wiceminister Paweł Szefernaker do przedstawicieli strony samorządowej. Podkreślił również, że dotychczasowa praca Komisji pokazała, że sprawy samorządu są rozstrzygane na korzyść mieszkańców.

Podczas posiedzenia komisja zaopiniowała kilkanaście projektów aktów prawnych. Wśród nich był m.in. projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie zakresu i sposobu wykonywania niektórych czynności przez strażników gminnych (miejskich).

Komisja rozpatrzyła też projekt rozporządzenia Ministra Przedsiębiorczości i Technologii  w sprawie wykazu gmin, którym przysługuje część rekompensująca subwencji ogólnej za rok 2018 oraz projekt rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie wzorów zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego i wzorów licencji na wykonywanie transportu drogowego oraz wypisów z tych dokumentów.

Kolejne posiedzenie Komisji Wspólnej odbędzie się 27 listopada br. 

Zdjęcia (5)