W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Obradowała Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego

27.03.2019

Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker wraz z Janem Grabkowskim, starostą powiatu poznańskiego, współprzewodniczyli marcowemu posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

KWRiST

Komisja zaopiniowała ponad 20 projektów ustaw i rozporządzeń. Wśród nich był m.in. projekt rozporządzenia ministra infrastruktury oraz ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie znaków i sygnałów drogowych oraz projekt rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji zmieniającego rozporządzenie w sprawie spisu wyborców. Rozmawiano także o stanie prac nad instytucją tzw. „koronera” oraz nad wdrożeniem ustawy o podatku akcyzowym.

Komisja zajmowała się też m.in. projektem ustawy dotyczącym publicznego transportu zbiorowego oraz zmianami oczekiwanymi przez samorządy w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Kolejne posiedzenie komisji planowane jest 17 kwietnia br.
 

Zdjęcia (4)