W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Obradowała Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego

26.06.2019

- Reprezentujecie Państwo mieszkańców Polski samorządowej, która jest dla nas niezmiernie ważna. To najodpowiedniejsze miejsce, by rozstrzygać najważniejsze sprawy dla naszego kraju - powiedziała szefowa MSWiA Elżbieta Witek na czerwcowym posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Posiedzenie KWRiST

Posiedzeniu Komisji współprzewodniczyli Paweł Szefernaker sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, reprezentujący Związek Miast Polskich/Unię Metropolii Polskich.

Podczas posiedzenia Komisja zaopiniowała ponad 100 projektów ustaw i rozporządzeń. Wśród nich był m. in. projekt rozporządzenia Ministra Cyfryzacji w sprawie warunków organizacyjnych i technicznych dla podmiotów świadczących usługi z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz wewnętrznych struktur organizacyjnych operatorów usług kluczowych odpowiedzialnych za cyberbezpieczeństwo. Na posiedzeniu komisji przyjęto też projekt zmian w ustawie o odnawialnych źródłach energii.

Kolejne posiedzenie Komisji Wspólnej odbędzie się 17 lipca br.

Zdjęcia (6)