W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podsumowanie akcji „Znicz”

04.11.2019

W porównaniu z ubiegłym rokiem w okresie Wszystkich Świętych liczba wypadków i ofiar spadła. Jednak bilans ostatnich dni nadal jest tragiczny. W 268 wypadkach zginęło 25 osób, a 346 zostało rannych.

Policyjna lampa sygnalizacyjno-ostrzegawcza.

Tegoroczna policyjna akcja „Znicz” trwała od czwartku (31 października br.) do niedzieli (3 listopada br.). Codziennie funkcjonariusze ruchu drogowego patrolowali trasy w całej Polsce. W szczególności zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz sprawdzali stan trzeźwości kierujących pojazdami. W porównaniu z ubiegłym rokiem liczba kierowców pod wpływem alkoholu niestety wzrosła. Policjanci zatrzymali 1 tys. 245 nietrzeźwych kierujących. To o 205 osób więcej niż w 2018 roku. Spadła natomiast – o 99, liczba wypadków, a ofiar i rannych było niemal dwa razy mniej.

Z danych Policji wynika, że najtragiczniejsza była niedziela, kiedy zginęło dziewięć osób. Tego dnia policjanci zatrzymali też najwięcej kierowców pod wpływem alkoholu.

W akcji „Znicz” wzięło udział około 5 tysięcy policjantów drogówki, wspieranych przez innych funkcjonariuszy. Policjanci dbali o bezpieczeństwo i porządek zarówno na głównych trasach, jak i drogach dojazdowych do cmentarzy.