W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polska pomoc dla Syrii i Grecji

15.09.2020

- To ważny gest solidarności, pomocy dedykowanej, wpisującej się w politykę pomocową realizowaną przez polski rząd. Dziękuję premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, który potraktował ten projekt priorytetowo - powiedział Bartosz Grodecki, podsekretarz stanu w MSWiA podczas briefingu dotyczącego przekazania domów modułowych dla uchodźców. Domki trafią do Syrii i Grecji.

Konferencja prasowa w KPRM

Transport 500 domów modułowych - drogą morską przez Turcję - trafi do północnej Syrii. Natomiast 156 kolejnych domów zostanie przekazanych do ośrodków recepcyjnych w Grecji. - To szerszy wymiar działań w obszarze polityki humanitarnej. Nie ulega wątpliwości, że kryzys, a często i dramat migracyjny jest kryzysem europejskim. Nasze rozwiązania niosą prawdziwą, realną pomoc dla Grecji i Syrii – podkreślił Konrad Szymański, minister do spraw Unii Europejskiej.

Paweł Jabłoński, podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych powiedział, że pomoc powinna być kierowana tam, gdzie jest źródło kryzysu. - Systemowa pomoc udzielana na miejscu jest najskuteczniejsza, a nie tymczasowa. Na takiego rodzaju wsparcie stawiamy – zaznaczył. 

W briefingu wziął również udział Wojciech Wilk, prezes Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM).

Zdjęcia (6)