W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pomorski Uniwersytet Medyczny zainaugurował nowy rok akademicki

01.10.2018

Minister Joachim Brudziński i wiceminister Krzysztof Kozłowski wzięli udział w inauguracji roku akademickiego na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym (PUM) w Szczecinie. W tym roku przypada 70. rocznica utworzenia szczecińskiej uczelni medycznej.

Inauguracja roku akademickiego na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym

W trakcie uroczystości minister Joachim Brudziński odczytał list od Mateusza Morawieckiego, Prezesa Rady Ministrów. Inaugurujemy nowy rok akademicki w czasie jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym okresie szczególnie podkreślamy znaczenie polskich ośrodków akademickich, w tym uczelni medycznych, jako środowiska o wielkiej roli kulturotwórczej, przez wieki pielęgnującego i rozwijającego wartości budujące polską tożsamość – napisał w liście premier. -  Początek roku akademickiego to nowe nadzieje i wyzwania. W tym dniu pragnę przekazać całemu środowisku Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego wyrazy wdzięczności za dotychczasową działalność – dodał szef rządu.

W trakcie inauguracji tradycyjnie odbyła się immatrykulacja studentów pierwszego roku, którzy rozpoczną naukę na 14 kierunkach PUM. Wręczone zostały odznaczenia i medale. Ważnym momentem była również promocja doktorów habilitowanych i doktorów nauk medycznych i o zdrowiu.

Wykład inauguracyjny „Uniwersytet – wspólnota myśli i nauki wobec wyzwań współczesności” wygłosił wiceminister Krzysztof Kozłowski.