W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Posiedzenie międzyresortowego Zespołu do Spraw Migracji

18.12.2019

We wtorek (17 grudnia br.) w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyło się, pierwsze po sformowaniu nowej Rady Ministrów, posiedzenie międzyresortowego Zespołu do Spraw Migracji. Spotkaniu przewodniczył Błażej Poboży, podsekretarz stanu w MSWiA.

Wiceminister Błażej Poboży wziął udział w pierwszym po sformowaniu nowej Rady Ministrów, posiedzeniu międzyresortowego Zespołu do Spraw Migracji.

W posiedzeniu Zespołu wzięli udział przedstawiciele ministerstw, centralnych urzędów administracji publicznej oraz służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa. Uczestnicy omówili sytuację migracyjną Polski, a także dyskutowali o pracach nad dokumentem określającym politykę migracyjną państwa. Zdecydowano o powołaniu grupy roboczej, która zajmie się opracowaniem projektu dokumentu określającego główne założenia polityki migracyjnej Polski. Dokument ma uwzględniać takie aspekty, jak zapewnienie bezpieczeństwa, sytuację demograficzną czy potrzeby rynku pracy. Projekt polityki migracyjnej, po opracowaniu przez grupę roboczą i akceptacji przez Zespół, zostanie skierowany do konsultacji, a następnie przedstawiony do przyjęcia przez Radę Ministrów.

Zdjęcia (2)