W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Posterunek Policji w Wiźnie już otwarty

07.01.2019

– Policja musi być blisko ludzi i dla ludzi. Ma wspierać oraz dbać o bezpieczeństwo mieszkańców i być tam, gdzie toczy się ich życie - powiedział wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński podczas uroczystości otwarcia Posterunku Policji w Wiźnie.

Budynek posterunku Policji w Wiźnie w województwie podlaskim.

W Wiźnie usytuowany był Punkt Przyjęć Interesantów obsługiwany przez funkcjonariuszy z odległego o 11 km posterunku w Jedwabnem. W 2018 roku budynek został wyremontowany z zamiarem odtworzenia w nim Posterunku Policji. Zaadaptowanie pomieszczeń oraz zakup niezbędnego wyposażenia zostały sfinansowane dzięki wsparciu samorządu gminy Wizna w wysokości niemal 170 tys. zł. Ze środków tych zakupiono między innymi sprzęt komputerowy oraz środki łączności.

Na posterunku służbę będzie pełnić pięciu funkcjonariuszy, w tym dzielnicowy. Jednostka swoim zasięgiem obejmuje cały obszar gminy Wizna.

– Życzę, aby mieszkańcy gminy Wizna dzięki nowemu posterunkowi czuli się bezpiecznie - podkreślił wiceminister Jarosław Zieliński.