W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Premier i szef MSWiA na Dniu Flagi w Szczecinie

02.05.2019

- Barwy biało-czerwone, nasza flaga to przeszłość, teraźniejszość i przyszłość – powiedział premier Mateusz Morawiecki, który wspólnie z szefem MSWiA Joachimem Brudzińskim, wziął udział w spotkaniu z harcerzami, kombatantami i działaczami opozycji antykomunistycznej. Uroczyste obchody Dnia Flagi odbyły się w Szczecinie.

Premier Mateusz Morawiecki i minister Joachim Brudziński podczas uroczystościach związanych z Dniem Flagi

Premier Mateusz Morawiecki i minister Joachim Brudziński najpierw uczestniczyli w podniesieniu flagi państwowej na budynku Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. Uroczystość odbyła się z udziałem harcerzy, kombatantów, żołnierzy 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz służb podległych MSWiA. - Najważniejsze jest to, żebyśmy niezależnie od tego jak się różnimy, żebyśmy mieli Polskę w sercu. Ją kochali, bo ona jest naszą przyszłością – podkreślił Prezes Rady Ministrów.

- Ta Biało-Czerwona, której święto tutaj obchodzimy, była w sercach tych, którzy walczyli pod Tobrukiem, na Monte Cassino, ale towarzyszyła również tym żołnierzom, którzy nie zdążyli do armii gen. Andersa i przyszli tutaj z Pierwszą Armią Wojska Polskiego – powiedział w Szczecinie minister Joachim Brudziński.

Szef MSWiA przypomniał, że dziś (2 maja) - poza Dniem Flagi - obchodzimy również święto Polonii i wszystkich Polaków mieszkających za granicą. - Często od Polaków w Wilnie, na Białorusi, na Ukrainie, ale i w innych częściach całego świata możemy uczyć się pięknych postaw, umiłowania ojczyzny i umiłowania Biało-Czerwonej – zaznaczył minister.

Podczas spotkania premier Mateusz Morawiecki i minister Joachim Brudziński przekazali harcerzom i kombatantom biało-czerwone flagi. - Teraźniejszość, to zadanie dla nas – aby oddać piękny polski Szczecin, piękną Polskę naszym następcom. Przyszłość jest w rękach polskiej młodzieży. Musimy uczynić wszystko, aby zawsze w sercu miała miłość do Biało-Czerwonej – podkreślił szef MSWiA.

W ramach Dnia Flagi w Szczecinie premier i minister wzięli również udział w odsłonięciu 21 herbów: 18 powiatów i 3 miast na prawach powiatu z województwa zachodniopomorskiego. Na uroczystość w urzędzie wojewódzkim zostali zaproszeni wszyscy zachodniopomorscy starostowie. Inicjatorem ekspozycji jest wojewoda Tomasz Hinc.

Zdjęcia (17)