W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Premier i szefowa MSWiA przyjechali na miejsce wybuchu gazu w Bytomiu

06.07.2019

Premier Mateusz Morawiecki i Elżbieta Witek, minister spraw wewnętrznych i administracji przybyli na miejsce tragedii w Bytomiu, gdzie dziś (6 lipca 2019 r.) doszło do wybuchu gazu w jednej z kamienic. Szef rządu zapewnił o pomocy poszkodowanym oraz poinformował, że jest w stałym kontakcie z lekarzami szpitala, do którego trafili ranni w eksplozji.

Premier_i_szefowa_MSWiA_przyjechali_na_miejsce_wybuchu_gazu_w_Bytomiu

Minister Elżbieta Witek, od momentu wybuchu gazu, pozostawała w stałym kontakcie z Jarosławem Wieczorkiem, wojewodą śląskim oraz nadbryg. Jackiem Kleszczewskim, komendantem wojewódzkim PSP w Katowicach.

- Chcę podziękować służbom za sprawną akcję. Przekazuję wyrazy współczucia dla poszkodowanych rodzin. Z panią minister Elżbietą Witek rozmawialiśmy o konieczności instalowania czujek gazu tak, by zapobiegać takim tragediom – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Po przybyciu na miejsce premier oraz szefowa MSWiA zapewnili o pomocy poszkodowanym oraz przekazali wyrazy współczucia dla najbliższych ofiar. Mieszkańcom, którzy ucierpieli w wyniku wybuchu, a także rodzinie ofiar tragedii została udzielona pomoc psychologiczna. W wybuchu zginęły trzy osoby, cztery zostały ranne.   

Na miejscu eksplozji strażacy, w tym specjalistyczna grupa ratowniczo-poszukiwawcza z Jastrzębia Zdroju, sprawdzają teren oraz zabezpieczają elementy konstrukcyjne kamienicy. 

 

Fot. Śląski Urząd Wojewódzki