W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Premier powołał wojewodów

10.01.2020

Premier Mateusz Morawiecki powołał Ewę Leniart na stanowisko wojewody podkarpackiego oraz Władysława Dajczaka na stanowisko wojewody lubuskiego.

Uroczystość powołania nowych wojewodów w KPRM

Uroczystość z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i Pawła Szefernakera, wiceministra spraw wewnętrznych i administracji, odbyła się 10 stycznia br. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

– Wasza doskonała współpraca pokazuje propaństwowe podejście. My takich państwowców potrzebujemy. Ja bardzo dziękuję, że Państwo zdecydowali się podjąć to wyzwanie i właśnie dopełniamy powołania korpusu wojewodów – powiedział podczas uroczystości premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu podkreślił również, że silne państwo to jednocześnie silna administracja centralna i samorządowa, a powołani wojewodowie są fachowcami ze znakomitymi osiągnięciami.

Zdjęcia (8)