W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Prezydent wręczył nominację generalską zastępcy komendanta głównego PSP

08.09.2020

Prezydent RP Andrzej Duda, na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji, nadał stopień nadbrygadiera Krzysztofowi Hejdukowi – zastępcy komendanta głównego PSP. Uroczystość wręczenia nominacji odbyła się we wtorek (8 września br.) w Pałacu Prezydenckim. Pamiątkową szablę generalską wręczył awansowanemu szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Na zdjęciu: Prezydent RP Andrzej Duda, minister Mariusz Kamiński oraz nadbrygadier Krzysztof Hejduk

– Bardzo serdecznie dziękuję panie generale, że bierze pan na siebie tę odpowiedzialność i realizuje to wielkie zadanie, jakim jest wzmacnianie tej służby i budowanie jej wizerunku. To wizerunek najwyżej cenionej przez rodaków służby mundurowej w naszym kraju – powiedział prezydent RP Andrzej Duda podczas uroczystości. – Dziękuję najbliższym pana generała za ich wyrozumiałość, bo wiem, że jest to służba niełatwa – dodał.

W uroczystości w Pałacu Prezydenckim wzięli również udział wiceministrowie spraw wewnętrznych i administracji: Maciej Wąsik, Paweł Szefernaker i Bartosz Grodecki.

Nadbryg. Krzysztof Hejduk urodził się 2 marca 1971 r. w Łodzi. Ukończył Szkołę Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu z tytułem technik pożarnictwa oraz studia magisterskie z ekonomii na Uniwersytecie Łódzkim.

Służbę w Straży Pożarnej rozpoczął w 1992 r. jako dowódca zastępu w Komendzie Rejonowej PSP w Łodzi. Następnie służył w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Łodzi, gdzie m.in. pełnił funkcję zastępcy komendanta wojewódzkiego PSP oraz był pełniącym obowiązki komendanta wojewódzkiego PSP. W latach 2007-2008 oraz 2016-2018 sprawował funkcję zastępcy komendanta głównego PSP, a 6 marca br. ponownie uzyskał nominację na to stanowisko.
 

Zdjęcia (7)