W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju w MSWiA

19.12.2018

Minister Joachim Brudziński przyjął od harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju. Bożonarodzeniowa akcja przekazywania symbolicznego płomienia, który wędruje z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, w tym roku odbywa się pod hasłem „Światło, które łączy”.

Przekazanie Betlejemskiego Swiatelka Pokoju

– Dla mnie to zaszczyt, że mogę odebrać z rąk harcerza światło z Betlejem – powiedział minister Joachim Brudziński, dziękując druhnom i druhom za tradycyjną wizytę.

Akcja przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju została zapoczątkowana w 1986 roku w Austrii. Dzięki skautom i harcerzom, płomień z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem trafia niemal do wszystkich krajów Europy. Polscy harcerze uczestniczą w wielkiej sztafecie przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju od 1991 roku.

Zgodnie z tradycją harcerze ZHP odbierają Światło od słowackich skautów. W tym roku zostało ono przekazane w niedzielę 16 grudnia w słowackiej części Tatr. Symboliczny płomień jest teraz przekazywany w całej Polsce, a także wędruje dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Szwecji.

Zdjęcia (4)