W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Służby dbały o bezpieczeństwo podczas Marszu Niepodległości

11.11.2019

- Służby podległe MSWiA wspólnie ze służbami specjalnymi zabezpieczały największe zgromadzenie, którym był Marsz Niepodległości w Warszawie. Do chwili obecnej nie odnotowano poważniejszych zakłóceń porządku publicznego. Według informacji przekazanych przez służby marsz przebiegał spokojnie – powiedział minister Mariusz Kamiński.

Teczka MSWiA leżąca na drewnianej powierzchni

Szef MSWiA podkreślił bardzo dobrą współpracę Policji i służb specjalnych, przede wszystkim Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W Komendzie Stołecznej Policji działał specjalny sztab operacji pod nadzorem KGP, który koordynował działania funkcjonariuszy.

Policja zabezpieczyła również materiał wideo m.in. z wizerunkami osób, które odpalały race i petardy.

Na trasie Marszu Niepodległości zostało rozwiązane zgromadzenie spontaniczne na rondzie De Gaulle'a, gdyż jego przebieg powodował zagrożenie bezpieczeństwa. Jak poinformowała Policja, funkcjonariusze wielokrotnie zwracali się do organizatora zgromadzenia o opuszczenie ronda. Na miejscu działał m.in. zespół antykonfliktowy.

W całej Polsce do późnych godzin wieczornych będą trwały różne zgromadzenia, imprezy i koncerty związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. O bezpieczeństwo wszystkich uczestników nadal dbają policjanci i inne służby.