W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Służby MSWiA na Festiwalu Orkiestr w Mundurach

02.10.2019

W sobotę (5 października br.) zapraszamy na Stadion PGE Narodowy na Festiwal Orkiestr w Mundurach, w którym wezmą udział służby podległe Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. Festiwal organizuje MON i MSWiA, w ramach obchodów 20-lecia Polski w NATO.

Kolaż z Orkiestrami Reprezentacyjnymi Straży Granicznej oraz Policji oraz motocyklową asystą honorową Policji.

Podczas festiwalu, który rozpocznie się o godz. 18:00, wystąpią m.in. muzycy z Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza, Orkiestry Reprezentacyjnej Policji z Warszawy, Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Nadarzyna oraz orkiestr wojskowych. W repertuarze znajdą się zarówno melodie pieśni patriotycznych, jak również repertuar współczesny. Orkiestra Reprezentacyjna Policji, oprócz pokazu musztry paradnej, przygotowała dla widzów wykonania takich utworów jak „You’ve Got A Friend In Me”, „Wiwat” czy „Skyliner”. Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej zagra Poloneza A-dur – Fryderyka Chopina oraz „Most na rzece Kwai” K. J. Alforda. Nie zabraknie także góralskich rytmów, usłyszymy zatem „Scenę Góralską”, „Hej siup zawierucha” i „Szalała szalała”. W trakcie imprezy na gości będzie czekać wiele niespodzianek – m.in. pokaz Motocyklowej Asysty Honorowej Policji, taniec Rosomaków oraz prezentacja wyszkolenia żołnierzy wojsk specjalnych.

Przed festiwalem, o godz. 15:00 ruszy piknik wojska oraz służb podległych MSWiA, podczas którego zaprezentowany zostanie najnowocześniejszy sprzęt wojskowy – pojazdy kołowe i gąsiennicowe oraz wyposażenie indywidualne żołnierzy. W tym dniu goście będą mogli zapoznać się również ze sprzętem Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz Służby Ochrony Państwa. Na stoisku Straży Granicznej o służbie będą opowiadać m.in. funkcjonariusze, którzy mają doświadczenie w pracy na przejściach granicznych, a także przewodnicy psów. Państwowa Straż Pożarna zaprezentuje najnowszy sprzęt wykorzystywany w akcjach ratowniczych, w tym m.in. sprzęt Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, samochody gaśnicze oraz samochody dowodzenia i łączności. Policja pokaże m.in. Mobilny Posterunek Policji oraz Mobilne Centrum Monitoringu i ambulans kryminalistyczny. Będzie także łódź motorowa oraz sprzęt minersko-pirotechniczny. To tylko niektóre z atrakcji, które na piknik przygotowały służby podległe MSWiA oraz wojsko.

Wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.