W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie z Krajową Sekcją Pożarnictwa

22.01.2019

- Gratuluję Panu Przewodniczącemu i zapraszam do współpracy. Liczę, że takie rozmowy będą odbywały się częściej – powiedział wiceminister Jarosław Zieliński podczas spotkania z przewodniczącym oraz prezydium Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ Solidarność.

Spotkanie wiceministra Jarosława Zielińskiego ze związkowcami

Wiceminister Jarosław Zieliński pogratulował Krzysztofowi Andurze wyboru na stanowisko przewodniczącego. Gen. bryg. Leszek Suski, komendant główny PSP również zadeklarował gotowość do regularnych spotkań. 

W wybranej na początku stycznia tego roku radzie sekcji jest 45 osób. Jej członkowie to  przedstawiciele wszystkich sekcji regionalnych oraz międzyregionalnych, które tworzą Krajową Sekcję Pożarnictwa. Rada sekcji wyłoniła spośród swego grona Prezydium, którego skład zaproponował Przewodniczący. Związek ten w swoich szeregach zrzesza najwięcej funkcjonariuszy PSP. Są w nim także pracownicy cywilni. 
Krzysztof Andura zapewnił również, że jest gotowy do współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zaprosił wiceministra Jarosława Zielińskiego i gen. bryg. Leszka Suskiego, komendanta głównego PSP, do udziału w radzie krajowej sekcji, która odbędzie się w lutym w Warszawie. 

W trakcie spotkania dyskutowano o wprowadzeniu przepisu kwalifikacyjnego. Wiceminister zadeklarował, że w tej kwestii przychylił się do propozycji komendanta głównego. Prezydium sekcji chce również zorganizować spotkanie dotyczące nowelizacji rozporządzenia o chorobach zawodowych.  

Minister przypomniał, że w służbach realizowany jest Program Modernizacji Służb Mundurowych, który umożliwia nie tylko zakup nowoczesnego sprzętu, ale również są w nim środki na podwyżki uposażeń. Natomiast od 2021 roku planowane jest uruchomienie programu rozwoju Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa. Będzie on stanowił uzupełnienie i kontynuację obecnego Programu Modernizacji Służb Mundurowych. Do jego przygotowania została również zaproszona strona społeczna.