W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Święto dolnośląskiej Policji

18.07.2019

- Jesteście funkcjonariuszami, którzy traktują swoją służbę z misją. Ona nie kończy się wtedy, kiedy wychodzicie z komendy. Czujecie tę służbę cały czas i za to jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni - powiedziała minister Elżbieta Witek do dolnośląskich policjantów podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji we Wrocławiu.

Minister Elżbieta Witek wraz z Komendantem Głównym Policji generalnym inspektorem Jarosławem Szymczykiem wręczyli funkcjonariuszom Dolnośląskiej Policji medale "Za długoletnią służbę" oraz odznaki "Zasłużony Policjant".

Tegoroczne Święto Policji przypada w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Jej utworzenie było jedną z pierwszych decyzji władz odradzającej się po 123 latach Rzeczpospolitej. To pokazuje, że zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom było dla rządzących bardzo ważne. Tak samo istotne jest dziś. 

- Bezpieczeństwo to jeden z głównych filarów naszego rządu. Bez państwa bezpiecznego nie można budować dobrej przyszłości dla naszych obywateli. Ale musicie mieć wsparcie, musicie być profesjonalni - podkreśliła szefowa MSWiA. - W tym Waszym największym  sojusznikiem jest polskie państwo – dodała. Minister zapowiedziała kontynuację realizowanego do 2020 r. Programu Modernizacji Służb Mundurowych. Jak zaznaczyła, przygotowywana jest kolejna, trzecia edycja programu, która będzie inwestycją przede wszystkim w kapitał ludzki.  

Minister Elżbieta Witek podziękowała policjantom i pracownikom cywilnym za ich służbę oraz za to, że pomagają chronić ludzkie zdrowie i życie także w czasie wolnym od zawodowych obowiązków. Podkreśliła, że Dolny Śląsk jest wymagającym terenem dla Policji. Bliskość granicy, trasy szybkiego ruchu oraz duża liczba turystów oznaczają wiele wyzwań dla funkcjonariuszy. Wysoka ocena Polaków oznacza, że bardzo dobrze wykonują swoje obowiązki. 

W trakcie uroczystości minister Elżbieta Witek wręczyła medale „Za Długoletnią Służbę” oraz odznaki „Zasłużony Policjant”. Dolnośląscy policjanci odebrali także akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Szefowa MSWiA nagrodziła tych policjantów, którzy ze szczególną sumiennością dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Dzięki ich zaangażowaniu i profesjonalizmowi udaje się wykrywać sprawców przestępstw oraz zapobiegać kolejnym przypadkom ich popełnienia.   

- Wszyscy pamiętamy kiedy dolnośląscy policjanci schwytali oskarżonego o zabójstwo 10-letniej Kristiny. Pamiętamy, z jaką determinacją i profesjonalizmem to czyniliście. To był kawał dobrej roboty - podsumowała minister, dziękując funkcjonariuszom za ofiarną i trudną służbę.

Zdjęcia (9)