W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Święto Policji w Szczytnie

29.07.2019

– Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie jest jedyną, która kształci kadrę oficerską. Bycie oficerem to nie tylko zaszczyt i honor, ale przede wszystkim olbrzymia odpowiedzialność za podejmowane przez siebie decyzje oraz za ludzi, którzy będą Wam powierzeni – powiedziała minister Elżbieta Witek w trakcie obchodów Święta Policji w Szczytnie.

Szczytno

Przed rozpoczęciem oficjalnej części uroczystości, minister Elżbieta Witek w towarzystwie komendanta głównego Policji, komendanta-rektora WSPol oraz komendanta wojewódzkiego Policji w Olsztynie złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą policjantów – jeńców obozu w Ostaszkowie, zamordowanych przez NKWD w Kalininie.

Podczas uroczystości zostały wręczone Medale za Długoletnią Służbę i za Zasługi dla Policji, Odznaki Zasłużony Policjant oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Medale otrzymało łącznie 9 osób, a awanse 23 osoby. Wręczono również dwa wyróżnienia związkowe: Krzyż Niepodległości kl. I oraz Medal z okazji 100. rocznicy powstania Policji. W uroczystości uczestniczyli zarówno funkcjonariusze Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, jak i szczycieńskiej Komendy Powiatowej Policji.

– Jako minister spraw wewnętrznych i administracji zawsze będę stała za mundurem polskiego policjanta. Pamiętajcie, że stoi za Wami państwo polskie, które Was wspiera dla dobra naszej Ojczyzny i naszych obywateli – podkreśliła szefowa MSWiA.

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie jest jedyną policyjną szkołą oficerską w kraju. Prowadzone są w niej zarówno kursy podstawowe, szkolenia oficerskie oraz specjalistyczne kursy doskonalenia zawodowego. Uczelnia prowadzi także studia wyższe I i II stopnia na kierunkach „Bezpieczeństwo wewnętrzne”, „Kryminologia” oraz na nowym kierunku „Nauka o Policji”. Rocznie w WSPol kształci się – we wszystkich formach kształcenia – blisko 10 tysięcy osób. Organizowane są również liczne konferencje, sympozja, warsztaty o charakterze krajowym i międzynarodowym. Liczne kontakty z partnerami zagranicznymi owocują częstymi wymianami szkoleniowymi studentów-funkcjonariuszy z ich zagranicznymi kolegami. W szkole goszczą policjanci z UE oraz spoza Unii.

Jednocześnie Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie stanowi główne resortowe centrum naukowo-badawcze, zajmujące się rozmaitymi aspektami bezpieczeństwa publicznego. Prowadzony jest w niej szereg projektów badawczych o charakterze innowacyjnym, a z wypracowanych rozwiązań korzysta cała polska Policja.
 

Zdjęcia (22)

{"register":{"columns":[]}}