W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szef MSWiA do Policji: „Świetna robota. Dziękuję”

08.03.2019

Minister Joachim Brudziński podziękował polskiej Policji za profesjonalnie przeprowadzoną akcję poszukiwawczą 3-letniej Amelki i jej mamy. Funkcjonariusze potrzebowali 24 godzin, by rozwiązać całą sprawę. Od początku prowadzonej bardzo intensywnie akcji poszukiwawczej, szef MSWiA pozostawał w stałym kontakcie ze służbami i na bieżąco był informowany o postępach w tej bulwersującej opinię społeczną sprawie.

Teczka MSWiA z motywem orła z Godła RP oraz podpisem "Minister spraw wewnętrznych i administracji"

25-latka i jej 3-letnia córka zostały uprowadzone w czwartek przed południem na jednym z białostockich osiedli. W związku z uprowadzeniem dziecka po raz trzeci uruchomiono w Polsce system Child Alert.

Dzięki sprawnemu i szybkiemu działaniu funkcjonariuszy KGP, CBŚP, w szczególności garnizonów z Białegostoku, Olsztyna i Radomia dziewczynka i jej mama zostały odnalezione w Ostrołęce w piątek (8 marca br.) po południu. To także efekt bardzo dobrej współpracy Policji m.in. ze Strażą Graniczną i Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Odnalezionej dziewczynce i jej mamie została udzielona pomoc lekarska i psychologiczna. Zatrzymany został ojciec dziewczynki oraz drugi mężczyzna. Obaj zostaną przekazani do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Białymstoku.