W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szef MSWiA powołał zastępców komendanta głównego Policji

26.02.2019

We wtorek (26 lutego br.) minister Joachim Brudziński wręczył akty powołania nowym zastępcom komendanta głównego Policji.

Powolanie_Komendantow

Szef MSWiA, na wniosek gen. insp. Jarosława Szymczyka, komendanta głównego Policji, powołał na stanowisko pierwszego zastępcy nadinsp. Dariusza Augustyniaka, pełniącego dotychczas funkcję zastępcy komendanta głównego Policji. Na stanowiska zastępców komendanta głównego Policji zostali powołani: nadinsp. Kamil Bracha oraz mł. inspektor Tomasz Szymański.

Minister Joachim Brudziński podziękował jednocześnie za profesjonalizm oraz pełną zaangażowania długoletnią służbę odchodzącym z Policji dotychczasowym zastępcom komendanta głównego: nadinsp. Andrzejowi Szymczykowi oraz nadinsp. Janowi Lachowi. Obu komendantom życzył wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, zdrowia oraz realizacji życiowych planów.

Nowi zastępcy komendanta głównego Policji:

  • Nadinsp. Dariusz Augustyniak rozpoczął służbę w Policji w 1991 r. w Komisariacie Policji I w Rudzie Śląskiej. Wiedzę i doświadczenie zdobywał służąc w pionie prewencji. Był m.in. komendantem wojewódzkim Policji w Kielcach. Od listopada 2018 r. pełnił funkcję zastępcy komendanta głównego Policji.
  • Nadinsp. Kamil Bracha dotychczas był komendantem Centralnego Biura Śledczego Policji.
  • Mł. insp. Tomasz Szymański służbę w Policji rozpoczął w 1994 r. w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa I. Od 2002 r. pracował w KSP. Wielokrotnie koordynował i odpowiadał za prawidłowy przebieg imprez masowych i najważniejszych policyjnych zabezpieczeń w Warszawie m.in. EURO 2012 i Szczytu NATO.

Zdjęcia (14)