W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szpital MSWiA w Łodzi jednym z najlepszych w Polsce

21.12.2018

Szpital MSWiA w Łodzi zajął czwarte miejsce w rankingu szpitali ogólnopolskich działających w ramach sieci szpitali. Zestawienie przygotowało Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia we współpracy z dziennikiem „Rzeczpospolita”. Łódzka placówka zajęła też drugie miejsce w rankingu wojewódzkim.

Teczka MSWiA leżąca na drewnianej powierzchni

Ranking „Bezpieczny Szpital” tworzony jest co roku i zawiera listę 100 najlepszych szpitali w Polsce. Ocenie podlegają wszystkie aspekty dotyczące działalności placówek – zarówno medyczne, jak i infrastrukturalne, ekonomiczne, zarządcze i jakościowe.

W rankingu za 2018 rok Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA w Łodzi zajął najwyższe miejsce spośród wszystkich szpitali MSWiA. Łódzka placówka zajęła czwarte miejsce w rankingu szpitali ogólnopolskich działających w ramach sieci szpitali. Wśród stu najlepszych szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych szpital w Łodzi znalazł się na 20. miejscu,  szpital MSWiA w Bydgoszczy na 43. miejscu, a szpital MSWiA w Lublinie na 69 miejscu.

Szpital MSWiA w Łodzi zajął drugie miejsce w rankingu szpitali działających na terenie woj. łódzkiego. Bydgoski szpital MSWiA był siódmy w woj. kujawsko-pomorskim, a szpital w Lublinie zajął szóste miejsce w rankingu placówek z woj. lubelskiego. Szpital MSWiA w Szczecinie zajął piąte miejsce wśród szpitali woj. zachodniopomorskiego.

Warto zauważyć, że łódzki szpital MSWiA w ciągu dekady uporał się z długiem przekraczającym 53 mln zł, a dziś jego działalność przynosi zysk. W 2017 r. szpital osiągnął dodatni bilans przychodów i wydatków na poziomie 3,1 mln zł. W lipcu tego roku w szpitalu otwarto nowoczesną salę operacyjną, która służy Oddziałowi Chirurgii Naczyniowej i Ogólnej. To jedyna sala hybrydowa we wszystkich placówkach MSWiA. Całkowity koszt jej budowy i wyposażenia wyniósł ponad 6,5 mln zł. Dzięki inwestycji można przeprowadzać skomplikowane operacje naczyniowe. Specjaliści mogą wykonywać operacje łączone, to znaczy takie, w których wykorzystuje się jednocześnie zabiegi klasyczne i wysokospecjalistyczne zabiegi radiologiczne. Dzięki takim salom można operować osoby coraz starsze, z licznymi dolegliwościami m.in. kardiologicznymi.