W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uczczono pamięć policjantów pomordowanych na Wschodzie

11.04.2019

Wiceminister Jarosław Zieliński wziął udział w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W 79. rocznicę mordu oddano hołd tysiącom funkcjonariuszy Policji Państwowej II RP zamordowanym przez NKWD w Twerze.

Kamień KGP

Na dziedzińcu Komendy Głównej Policji, przy obelisku „Poległym Policjantom – Rzeczpospolita Polska”, zapalono znicz pamięci. Wiceszef MSWiA złożył kwiaty.  

- Naszą powinnością jako narodu jest pamięć o tych, którzy oddali swoje życie w służbie Ojczyźnie. Obejmujemy naszą pamięcią żołnierzy, funkcjonariuszy i wszystkich naszych rodaków zamordowanych za to, że byli Polakami i chcieli Polsce służyć - mówił podczas uroczystości wiceszef MSWiA oddając hołd funkcjonariuszom Policji Państwowej, którzy zginęli w Katyniu, Miednoje, Twerze i innych miejscach kaźni.

W swoim wystąpieniu wiceminister Jarosław Zieliński podkreślił, że prawda o tamtych wydarzeniach jest częścią naszej zbiorowej świadomości. - Składamy hołd polskim policjantom zamordowanym 
w sowieckich obozach kaźni. Chcemy, aby ich postawa służby Polsce była wzorem dla nas współczesnych - powiedział wiceszef MSWiA. 

Zdjęcia (10)