W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

W Kielcach powstaje nowy budynek szpitala MSWiA

22.01.2019

– To jest przejaw odpowiedzialności za zdrowie i życie Polaków – tak o rozwoju służby zdrowia MSWiA powiedział wiceminister Krzysztof Kozłowski podczas wizyty w SP ZOZ MSWiA w Kielcach. Wizyta wiceszefa MSWiA była związana z zakończeniem I etapu budowy nowej siedziby szpitala.

Wiceminister Krzysztof Kozłowski podczas wizyty w SP ZOZ MSWiA w Kielcach

Inwestycja SP ZOZ MSWiA w Kielcach obejmuje budowę nowej siedziby szpitala, który będzie funkcjonalnie połączony ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym, przygotowywanym na parterze znajdującej się tuż obok polikliniki. W efekcie powstanie nowoczesny, połączony obiekt, w którym pacjenci zostaną objęci kompleksową opieką, począwszy od podstawowej opieki zdrowotnej, przez leczenie specjalistyczne, szpitalne i opiekę ambulatoryjną poszpitalną. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazało na tę inwestycję już ponad 24 mln zł dotacji. Podczas wizyty w Kielcach wiceszef MSWiA przekazał wiadomość o kolejnych środkach: – Chciałbym Państwa poinformować, że szpital w tym roku uzyska 32,3 mln zł na realizację kolejnego etapu inwestycji – powiedział wiceminister Krzysztof Kozłowski. Jak dodał, jest to konsekwencja decyzji premiera Mateusza Morawieckiego o zwiększeniu budżetu MSWiA na ochronę zdrowia w 2019 r.

Obecnie, dzięki finansowaniu inwestycji z dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, została m.in. zakończona realizacja stanu surowego budynku szpitala oraz wymiana i rozbudowa przyłączy instalacji. Zakres inwestycji w I etapie obejmował również dostosowanie pomieszczeń IV piętra polikliniki do potrzeb apteki szpitalnej oraz laboratorium. Do zakończenia inwestycji pozostało wykonanie w szpitalu robót instalacyjnych i wykończeniowych oraz uzupełnienie wyposażenia, a także dostosowanie I, II i III piętra polikliniki.

Nowy budynek szpitala pomieści 146 łóżek dla pacjentów. Nowoczesny szpital zwiększy zakres opieki nad pacjentami m.in. w obszarze ortopedii i chirurgii szczękowej, a także podniesie jakość świadczonych usług.

Szacowana łączna wartość inwestycji to ponad 88 mln zł, w tym z budżetu państwa ok. 85,8 mln zł. Realizacja inwestycji rozpoczęła się w 2016 r. i trwa etapami. Jej zakończenie jest planowane na 2020 r.